sporákový vypínač

 

 

V domových a bytových inštaláciách, kde je v kuchyni spotrebič s vysokým odberom ako je elektrický sporák a elektrická varná doska, poprípade už menej používaný kombinovaný elektrický sporák, je podľa normy nutné použiť v dosahu sporáku vypínač. Tento vypínač musí spĺňať prúdové a napäťové zaťaženie vyššie ako bežný vypínač, keďže sa tieto spotrebiče istia 16A (20A) ističom.
Takéto vypínače sú konštrukčne rozmernejšie a väčšinou sa vyrábajú ako samostatný zapustený alebo povrchový veľký vypínač, ktorý už v dnešnej dobe nevyhovuje estetickým požiadavkám. Preto vám prinášame krajšie riešenie v podobe vypínača 400V/16A 3pólového, ktorý sa dá osadiť do klasickej krabice a spolu s ďalšími komponentmi ( vypínače a zásuvky ) do rovnakého viacnásobného rámika tej istej rady.

    link na sporákové vypínače

Konkrétne sa jedná o ABB 1011-0-0816 CZ ku ktorému si môžete vybrať krytku rôznej rady, ako Tango, Time, Levit, Neo, Future linear, Solo, Alpha exclusive
 +  +  +  = 
Môžete si k nemu doobjednať tlejivku na 400V aby ste mali prehľad či je vypínač zapnutý 
3916-62220

Pre pripojenie pohyblivého prívodu sporáka alebo varnej dosky si môžete objednať 5 pólovú svorkovnicu 3938A-A106 B, ktorá sa osadí do klasickej inštalačnej krabice KU68.

 

Ďalší výrobca Schneider electric ponúka podobné riešenie, ale nie je možné ho použiť do viacnásobných rámikov.